Akce
Venda Ježek vítěz sobotního 1/2 maratonu v Karlových Varech

26.8. 2007 0:44
Honza Matějka stříbrný !!!
V pátek v poledne 24.8. se minivýprava závodníků našeho teamu vydala na další pohárový závod, tentokrát do Karlových Varů. Po celkem pohodové cestě /až na jednu objížďku/ jsme kolem 16.00 dorazili do místa sobotního cíle závodu. Vyjímečně se totiž jinde startovalo a jinde dojíždělo. Vyzvedli jsme si startovní čísla a podle plánku trati vyrazili otestovat cílový sjezd a startovní nájezd. Na trať jsem vyjela já s Vendou a Honzou Matějkou, Pepa zůstal v areálu a diskutoval s ředitelem seriálu Kolo pro život. Bohužel se nám nepovedlo najet na trať tam, kde jsme původně měli, takže jsme si neplánovaně objeli téměř třetinu závodu. A navíc nás čekala ještě cesta do bytu, kde jsme měli spát. Mysleli jsme, že kola naložíme Pepovi do auta, ale měl defekt a tak jsme do Nové Role museli kolmo. Tam na nás čekalo milé překvapení v podobě skvělých lidí, výborného občerstvení a pohodlného spaní. Shodou okolností Pepův kamarád má v Roli příbuzné, kteří právě na tento víkend odjeli do MB a nechali nám na přespání svůj byt. Klíče zůstaly u rodičů ve vedlejším domku a Ti se o nás skvěle postarali. Strávili jsme s nimi prima večer i ráno. Abychom viděli něco z Varů, přemluvila jsem kluky ať vyrazíme do města, na chvilku, aspoň na kolonádu, kterou jsme ještě nikdo neviděl, protože jsme byli všichni v KV poprvé. Sice jsme tam dojeli, asi kiometr ušli, ale zjistili, že tam jsou opravdu všude samí Rusové a radši ujeli zpátky do klidné Nové Role. Po snídani u rodičů kamarádů jsme v 9.00 odjížděli do areálu Březové hory, kde byl po 14.00 plánován dojezd prvních závodníků. Tentokrát se jely závody na 55 a 100 km. Vzhledem k tomu, že naší prioritou je pohárová soutěž v půlmaratonu a 55km byl půlmaraton, startovali jsme všichni na kratší trati. V pravé poledne se vydalo na trať téměř 600 závodníků přímo z centra KV. Za zády jsme měli Vřídlo, před sebou známý honosný PUPP. První 2km jsme jeli slavnostní start za autem, které nikdo nesměl předjet, jakmile jsme opustili centrum, závod byl odstartován naostro. Všichni tři jsme výborně odstartovali a do terénu najížděli na špici celého peletonu. Klukům to vyrdželo až do cíle, já bohužel v prvním stoupání zjistila, že se mi obnovily už delší dobu trvající problémy se zády a protože bolest byla šílená a to jsme byli teprve na začátku, radši jsem z kola slezla. A pokud chci ještě letos nějaký závod absolvovat, tak mi nezbude nic jiného, než to začít opravdu řešit a jít k doktorům. Celý závod pořadatelé namotali do nejbližšího okolí KV, jelo se hlavně po tvrdých zpevněných cestičkách, trochu bláta taky nechybělo, stejně jako pár asfaltových úseků. Z toho co jsem objela v pátek a kousek během závodu musím říct, že trať byla krásná. Kluci si ji také moc pochvalovali. Vendovi se povedlo zhruba v polovině závodu setřást všechny závodníky a do cíle dojel s luxusním téměř tří minutovým náskokem před Robrtem Novotným. Třetí byl Radek Dítě. Fantastický závod zajel Honza Matějka, když přijel do cíle na neuvěřitelném 8.místě absolutně a 2. ve své kategorii. Před ním byli jen samí opravdoví závodníci / Rybařík, Šimůnek..../ Po vyhlášení výsledků v 19.00 se naše minivýprava vydala zpátky domů do MB. Kluci byli maximálně spokojeni, já maximálně rozladěná. Záda bolela jak čert ještě 7hodin po závodě. Celkový dojem ze závodů v KV máme velice dobrý. Start na kolonádě byl zážitek, pořadatelé ochotní, areál v místě dojezdu prostorný, takže příští rok do KV vyrázíme určitě znovu.